drizoro strona główna
powrót
MAXROAD® EXPRESS

SZYBKOWIĄŻĄCA ZAPRAWA NA BAZIE CEMENTU , DO NAPRAW MAŁYCH I DUŻYCH OBJĘTOŚCI

MAXROAD® EXPRESS
MAXROAD® EXPRESS - SZYBKOWIĄŻĄCA    ZAPRAWA   NA   BAZIE   CEMENTU , DO   NAPRAW   MAŁYCH I DUŻYCH OBJĘTOŚCI
Karta techniczna
Deklaracja zgodności
Karty bezpieczeństwa
 
DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:
MAXROAD EXPRESS jest mieszanką cementów , odpowiednio dobranego kruszywa oraz środków modyfikujących. Po wymieszaniu z wodą lub płynem zarobowym tworzy łatwą w nakładaniu,
szybkowiążącą zaprawę cementową wykazującą wysoką wytrzymałość na ściskanie.

ZASTOSOWANIE


Materiał przeznaczony do szybkich napraw:
• wszelkiego rodzaju powierzchni betonowych
• nawierzchni mostowych
• posadzek betonowych
• ramp przeładunkowych i podjazdów,

ZALETY


• Dobra przyczepność i szybkie wiązanie.
• Można go stosować na wilgotne powierzchnie.
• Przerwy i zakłócenia w ruchu spowodowane naprawą nie przekraczają dwóch godzin.
• Odporność na zamarzanie i rozmrażanie.
• Nie zawiera chlorków.
• Łatwy do zastosowania.
• Wysoka jakość i trwałość wykonanych reperacji.
• Wysokie parametry mechaniczne.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA


Należy usunąć smary, oleje oraz wszelkie inne zanieczyszczenia mogące osłabić przyczepność do podłoża. Łuszczący się beton należy oczyścić do osiągnięcia „zdrowego” podłoża.
Zalecane jest przygotowanie podłoża poprzez czyszczenie za pomocą piaskowania lub hydropiaskowania
Krawędzie naprawianej powierzchni należy naciąć pod kątem prostym. Nie należy stosować MAXROAD EXSPRESS na zamrożone powierzchnie.

MIESZANIE


Produkt należy dokładnie wymieszać z wodą w proporcji 3,25 - 3,5 l (13-14% wagowo) na 25 kg MAXROAD EXPRESS. Mieszać tak długo , aż uzyska on konsystencję zaprawy ( 2 minuty przy mieszaniu ręcznym, lub 1 minutę przy mieszaniu mechanicznym). Po 45 – 50 min rozpoczyna się proces wiązania i zaprawa traci swoją urabialność.

APLIKACJA


Nawilżyć przygotowane podłoże, nie dopuszczając do pozostawienia stojącej wody. Nałożyć przygotowany zaczyn gruntujący (rzadka zaprawa MAXROAD EXPRESS – konsystencja gęstej śmietany) na zwilżoną powierzchnię, używając pędzla – MAXBRUSH, dokładnie wcierając produkt w podłoże.
Następnie nałożyć warstwę MAXROAD EXPRESS grubości maksymalnie do 50 mm o konsystencji gęsto plastycznej mocno dociskając kielnię. W żadnym wypadku nie wolno dopuścić do wyschnięcia zaczynu gruntującego przed nałożeniem zaprawy MAXROAD EXPRESS.
Dla napraw o grubości powyżej od 5 cm do 10 cm należy dodać 8 kg czystego kruszywa o uziarnieniu 3 – 10 mm na każde 25 kg MAXROAD EXPRESS. Dla napraw grubości od 10 – 30 cm należy dodać 25 kg czystego kruszywa o uziarnieniu od 3 – 25 mm na każde 25 kg MAXROAD EXPRESS.
Materiał należy stosować w temp. powyżej 5 st.C. Nie należy aplikować materiału na podłoże zmrożone, oraz w temperaturach powyżej 35 st.C, albo kiedy w przeciągu 24 h spodziewany jest spadek temp. poniżej 5 st. C.

PIELĘGNACJA


Świeżo nałożoną zaprawę MAXROAD EXPRESS należy zabezpieczyć przez przykrycie brezentem lub plastikowymi foliami, co więcej należy nawilżać ją wodą kilkakrotnie w ciągu dnia. Aby otrzymać optymalną wytrzymałość, zapobiec gwałtownemu wysychaniu, a co za tym idzie pojawieniu się rys skurczowych, pielęgnację należy prowadzić przez okres 2 – 4 dni.

ZUŻYCIE


Opakowanie 25 kg MAXROAD EXPRESS wypełnia około 15,5 l objętości tj. 0,6 l/kg, zużycie 2 kg/m2/mm .
Przy dodaniu 8 kg kruszywa do zaprawy 1 kg MAXROAD EXPRESS wypełnia 0,8 l/kg.
Przy dodaniu 25 kg kruszywa do zaprawy 1 kg MAXROAD EXPRESS wypełnia 0,9 l/kg

OPAKOWANIE


Worki 25 kg, kolor szary

MAGAZYNOWANIE


Przechowywać w suchym pomieszczeniu do 12 miesięcy.

BHP


MAXROAD EXPRESS nie jest toksyczny, ale ma właściwości ścierne. Podczas mieszania i aplikacji używać gumowych rękawic. Jeśli produkt dostanie się do oczu, spłukiwać obfitą ilością czystej wody przez co najmniej 15 minut – nie pocierać. W przypadku kontaktu ze skórą, należy przemyć dane miejsce wodą i mydłem. Jeśli podrażnienie nie ustąpi, udać się po poradę lekarską. Karta bezpieczeństwa dostępna na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań jest obowiązkiem użytkownika docelowego i musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA


Wszystkie produkty firmy DRIZORO wytwarzane są z najlepszych, dostępnych surowców, co zapewnia ich wysoką jakość. Nasza gwarancja dotyczy jakości produktu, a nie jego zastosowania poza naszą kontrolą. Za wszelkie użycie produktów do celów nie określonych w tym biuletynie, firma nie ponosi odpowiedzialności.
Wartość gwarancji nie może przewyższać wartości nabytego produktu.

2009 © Copyright Drizoro-Poland Przedsiębiorstwo CARMEN Sp. z o.o.
created by Nevicom