drizoro strona główna
powrót
THERMOSAN®

MAKROPOROWATY TYNK RENOWACYJNY DO POKRYWANIA PODŁOŻY USZKODZONYCH PRZEZ WILGOĆ

THERMOSAN®
THERMOSAN® - MAKROPOROWATY TYNK RENOWACYJNY DO POKRYWANIA PODŁOŻY USZKODZONYCH PRZEZ WILGOĆ
Karta techniczna
Deklaracja zgodności
Karty bezpieczeństwa
 
DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:
Wstępnie zmieszana zaprawa składająca się z lepiszczy hydraulicznych, lekkiego kruszywa oraz osuszającego absorbentu, która tworzy makroporowatą powłokę nakładaną na odnawiane podłoża uszkodzone przez postępującą wilgoć.

ZASTOSOWANIE


• System renowacyjny THERMOSAN stosujemy tam , gdzie występuje zawilgocenie i zasolenie muru.
• Stosowany na ściany wewnętrzne jak i zewnętrzne.
• Szczególne zastosowanie w pomieszczeniach piwnicznych, saunach, łaźniach wszędzie tam, gdzie występuje duża wilgoć.

ZALETY


• Dzięki porowatej strukturze następuje szybkie i łatwe odparowanie wody.
• Krystalizacja soli wewnątrz porów, nie powoduje uszkodzenia tynku zasadniczego.
• Jest paro przepuszczalny.
• Osusza budynki z wilgoci.

INSTRUKCJA STOSOWANIA


Przygotowanie podłoża
THERMOSAN jest przeznaczony do aplikacji na praktycznie każdą stabilną, strukturalnie zdrową,
czystą powierzchnię, pozbawioną tłuszczu, oleju, grzybów, kurzu czy farb. Należy usunąć wszelkie pozostałości uprzedniego tynkowania około 100 cm powyżej najwyższego punktu wilgoci kapilarnej.
W przypadku odspojeń, złu szczeń, luźnych kawałków muru należy je usunąć sprężonym powietrzem lub stalową szczotką.
Na bardzo nierówne, słabe lub nieabsorpcyjne podłoża, przed aplikacją zaprawy THERMOSAN, należy do podłoża mechanicznie przymocować siatkowe zbrojenie (wzmocnienie). Podłoże może być wilgotne jednak bez wody na powierzchni. Jeśli temperatury są wysokie, powierzchnię należy zwilżyć.
Mieszanie i aplikacja
THERMOSAN miesza się tylko z wodą. Każdy 25 kg worek THERMOSAN wymaga 4,0 – 4,5 litrów czystej wody (16 - 18%). Mieszanie można wykonać mieszadłem mechanicznym. Do 4,5 l wody dodać proszek i mieszać przez około 10 minut. Następnie mieszankę pozostawić na 5 minut.
Mieszać ponownie przez kolejnych 5 minut, dodając od 0,25 do 0,5 l wody do uzyskania właściwej konsystencji. Mieszanie ręczne lub stosowanie mieszadeł do betonu nie zapewnia wystarczającego zmieszania, aby wyposażyć produkt we wszystkie jego właściwości. Jeśli miesza się ręcznie, należy to robić w pół-suchej konsystencji przez 20 minut.
Nigdy nie wolno dodawać więcej wody niż zalecono.
Aplikacja
Nałożyć cienką pierwszą warstwę dobrze przyciskając lub warstwę gruntującą za pomocą szczotki MAXBRUSH w celu polepszenia przyczepności. Zanim ta powłoka wyschnie, rozłożyć zaprawę za pomocą kielni, rozrzucając zaprawę po powierzchni bez zbytniego dociskania jej, lub za pomocą pistoletu do grubości 2 - 5 cm i w jednej warstwie jeśli to możliwe. Jeśli grubsza warstwa jest wymagana, należy odczekać 1 dzień przed nałożeniem kolejnej warstwy, a pierwsza warstwa powinna zostać pozostawiona szorstka w celu ułatwienia przyczepności warstwy drugiej. Jeśli ta warstwa ma być ostateczną , wykonaną wewnątrz, można ją wygładzić za pomocą aluminiowej listwy bez przesadnego przyciskania, aby nie zmniejszyć porowatości zaprawy.
Aplikacji nie należy wykonywać poniżej 5st C lub powyżej 30st C. Przez 24 h po aplikacji wartości te nie powinny być przekraczane. Powłoka musi być chroniona przed deszczem za pomocą plastiku lub brezentu impregnowanego, a przed gorącem wilgotnymi plandekami lub przez zraszanie wodą.
Produktowi należy zapewnić przynajmniej 7 dni dojrzewania przed aplikacją ostatecznej powłoki THERMOSAN - F, lub jakiegokolwiek wykończenia, o wysokiej paro przepuszczalności.

OPAKOWANIE


25 kg worki

KOLOR


Szary

PRZECHOWYWANIE


12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych pojemnikach, w suchym, zadaszonym miejscu, chroniącym przed przemarzaniem.

BHP


Jak wszystkie produkty cementowe, THERMOSAN ma właściwości ścierne i w trakcie prac należy używać gumowych rękawic ochronnych i gogli. Jeśli materiał dostanie się do oczu należy je starannie przepłukać czysta wodą, lecz nie trzeć. W przypadku kontaktu ze skórą zmyć starannie wodą i mydłem. Jeśli podrażnienie utrzymuje się, należy zwrócić się do lekarza. Karta bezpieczeństwa dostępna jest na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA


Wszystkie produkty firmy DRIZORO wytwarzane są z najlepszych, dostępnych surowców, co zapewnia ich wysoką jakość.
Nasza gwarancja dotyczy jakości produktu, a nie jego zastosowania poza naszą kontrolą. Za wszelkie użycie produktów do celów nie określonych w tym biuletynie, firma nie ponosi odpowiedzialności.
Wartość gwarancji nie może przewyższać wartości nabytego produktu.

2009 © Copyright Drizoro-Poland Przedsiębiorstwo CARMEN Sp. z o.o.
created by Nevicom