drizoro strona główna
powrót
MAXCLEAR® D

ŚRODEK CHRONIĄCY PRZED WODĄ DO WAPIENI I PODOBNYCH MATERIAŁÓW

MAXCLEAR® D
MAXCLEAR® D - ŚRODEK CHRONIĄCY PRZED WODĄ DO WAPIENI I PODOBNYCH MATERIAŁÓW
Karta techniczna
Deklaracja zgodności
Karty bezpieczeństwa
 
DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:
MAXCLEAR-D jest przezroczystą cieczą na bazie siloksanów, stosowaną do ochrony przed wodą. Może być nakładany za pomocą pędzla lub natrysku niskociśnieniowego.

ZASTOSOWANIE


MAXCLEAR-D przeznaczony jest do zabezpieczania wapieni, poziomych powierzchni betonowych, jezdni, mostów lub wewnętrznych tynków.

ZALETY


• Obniża wchłanianie wody.
• Umożliwia powierzchniom „pocenie się”.
• Wymaga nałożenia tylko jednej warstwy.
• Przeciwdziała tworzeniu się wykwitów soli na powierzchni.
• Chroni powierzchnię przed niszczącym działaniem mrozu.
• Może być nakładany na wilgotne powierzchnie.
• Obniża koszty konserwacji elewacji.

INSTRUKCJA STOSOWANIA


Przygotowanie powierzchni. Powierzchnia musi być wolna od pyłu, tłuszczu i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Powierzchnia musi być w dobrym stanie, otwory muszą być wypełnione, a spękania i szczeliny uzupełnione produktem MAXREST, spoiny zaś produktem MAXJOINT.
Nakładanie. Należy lekko zwilżyć powierzchnię stosując pędzel o miękkim włosiu lub natrysk niskociśnieniowy, należy całą powierzchnię nasycić produktem MAXCLEAR-D. Nakładanie należy prowadzić starannie, nie omijając żadnego miejsca. Wszelkie znajdujące się w pobliżu rośliny i inne przedmioty, należy zabezpieczyć przed przypadkowym popryskaniem.
MAXCLEAR-D stanowi ochronę przed wodą po upływie 4 godzin od jego aplikacji. Po użyciu, pędzle i cały sprzęt powinny być dokładnie umyte wodą. Nowo położony beton lub tynk powinien dojrzewać przez jeden miesiąc przed zastosowaniem MAXCLEAR - D.

OPAKOWANIE


Metalowy pojemnik o pojemności 25 litrów.

PRZECHOWYWANIE


W oryginalnie zamkniętych pojemnikach do 12 miesięcy

BHP


MAXCLEAR D jest cieczą alkaliczną, należy więc surowo przestrzegać odpowiednich środków ostrożności. Wszelkie zabrudzenia skóry muszą być natychmiast zmyte wodą, natomiast oczy należy przemywać wodą przez 15 minut, ale nie pocierać. Jeśli podrażnienie nie ustępuje, należy zgłosić się do lekarza. Karta bezpieczeństwa dostępna na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań jest obowiązkiem użytkownika docelowego i musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA


Wszystkie produkty firmy DRIZORO wytwarzane są z najlepszych, dostępnych surowców, co zapewnia ich wysoką jakość. Nasza gwarancja dotyczy jakości produktu, a nie jego zastosowania poza naszą kontrolą. Za wszelkie użycie produktów do celów nie określonych w tym biuletynie, firma nie ponosi odpowiedzialności.
Wartość gwarancji nie może przewyższać wartości nabytego produktu.

2009 © Copyright Drizoro-Poland Przedsiębiorstwo CARMEN Sp. z o.o.
created by Nevicom