drizoro strona główna
powrót
MAXKOLA® - Y

CIENKOWARSTWOWA ZAPRAWA WIĄŻĄCA DO MOCOWANIA PŁYTEK NA PODŁOŻA GIPSOWE

MAXKOLA® - Y
MAXKOLA® - Y - CIENKOWARSTWOWA  ZAPRAWA  WIĄŻĄCA  DO  MOCOWANIA  PŁYTEK   NA   PODŁOŻA   GIPSOWE
Karta techniczna
Deklaracja zgodności
 
DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:
MAXKOLA Y jest zaprawą o dużej przyczepności specjalnie przeznaczona do stosowania na podłoża gipsowe, gdzie tradycyjnie wiążące zaprawy nie są odpowiednie.

ZASTOSOWANIE


Mocowanie płytek wewnątrz na tynki, tynki nakładane natryskiem, prefabrykowane płyty gipsowe w wilgotnych pomieszczeniach oraz układanie posadzki na podłogi anhydrytowe.

ZALETY


• Eliminuje konieczność usuwania istniejących tynków przed zastosowaniem tradycyjnych zapraw wiążących.
• Eliminuje konieczność zwilżania podłoża oraz płytek przed ułożeniem.
• Bardzo dobra przyczepność
• Właściwości tiksotropowe zapobiegają ześlizgiwaniu się umieszczonych płytek.

INSTUKCJA STOSOWANIA


Przygotowanie powierzchni :
Podłoże musi być zdrowe, czyste i suche. Wilgotność podłoża powinna być mniejsza niż 5%. Nie stosować na słabe podłoża takie jak martwy tynk czy płytki nie absorpcyjne jak
ceramiczne typu ‘greps’ czy ‘porcelanato’.
Mieszanie produktu
Wymieszać produkt ręcznie lub mechanicznie za pomocą wiertarki wolnoobrotowej stosując
5,5 do 6 L wody na każdy 25 kg worek produktu, aż do uzyskania jednorodnej i kremowej mieszanki. Pozostawić na kilka minut przed jej użyciem.
Aplikacja
Umieścić materiał na powierzchni pokrywając małe obszary, a następnie zastosować zacieraczkę z ząbkami (6x6mm) bez pozostawienia większej grubości niż 5 mm w celu uniknięcia ryzyka zesunięcia się po powierzchni pionowej. Następnie umieścić płytki silnie dociskając je do podłoża. Czas przeznaczony na aplikację wynosi około 30 min., a czas pozwalający na zmianę ułożenia płytek w ciągu 5 do 10min.
Na posadzki narażone na częsty ruch wskazane jest zastosowanie akrylowego środka
wiążącego MAXBOND.

PAKOWANIE


25kg worki

KOLOR


Biały i szary

PRZECHOWYWANIE


12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych opakowaniach, w suchym zadaszonym miejscu chroniącym przed przemarzaniem i wilgocią.

BHP


MAXKOLA Y nie jest toksyczna, ale zawiera w swoim składzie środki ścierne. Podczas mieszania i aplikacji chronić ręce stosując gumowe rękawice. Jeśli produkt dostanie się do oczu, należy je dokładnie opłukać obfitą ilością wody ,nie wolno pocierać oczu. W przypadku kontaktu ze skórą należy przemyć zabrudzone miejsca mydłem i wodą. Jeśli podrażnienie nie ustąpi, należy się skontaktować z lekarzem. Karta bezpieczeństwa dostępna na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań jest obowiązkiem użytkownika docelowego i musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA


Wszystkie produkty firmy DRIZORO wytwarzane są z najlepszych, dostępnych surowców, co zapewnia ich wysoką jakość.
Nasza gwarancja dotyczy jakości produktu, a nie jego zastosowania poza naszą kontrolą. Za wszelkie użycie produktów do celów nie określonych w tym biuletynie, firma nie ponosi odpowiedzialności.
Wartość gwarancji nie może przewyższać wartości nabytego produktu.

2009 © Copyright Drizoro-Poland Przedsiębiorstwo CARMEN Sp. z o.o.
created by Nevicom